Nasze przedszkole

Przedszkole 12 - "Mały Manhattan"

Przedszkole Publiczne nr 12 w Zgorzelcu przy ul. Wyspiańskiego 9a „Mały Manhattan” usytuowane jest w centrum osiedla, w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Duży budynek, spełniający wszelkie wymogi budownictwa oświatowego, posiada przestrzenne, kolorowe i odpowiednio przystosowane sale do zajęć i zabaw dla dzieci oraz duży i bezpieczny plac zabaw.

Przedszkole jest doskonale wyposażone we wszelkie pomoce dydaktyczne oraz sprzęt sportowy i audiowizualny.

W roku 2007 nasze przedszkole obchodziło 20 – lecie istnienia. Z tej okazji placówka otrzymała nazwę „Mały Manhattan”. Powstało logo i hymn przedszkola. Muzykę do hymnu skomponowała p. Małgorzata Szydło, słowa napisała p. Dorota Zabrocka we współpracy z autorką muzyki.

Pierwszym dyrektorem przedszkola została Pani Krystyna Różewska, która pełniła swoje obowiązki do 31 sierpnia 2003 roku. Od roku 2003 funkcję dyrektora przedszkola pełni Bogusława Żemietro - Jakubowska.

Placówka zatrudnia 12 nauczycieli i 10 pracowników administracyjno – obsługowych.

Zapewnimy Twojemu dziecku:

• Wszechstronny rozwój

• Przygotowanie do szkoły

• Dobrą zabawę

• Miłą i ciepłą atmosferę

• Wysoko wykwalifikowaną kadrę

• Szeroką gamę zajęć dodatkowych

• Bardzo dobre wyposażenie sal

• Świeże, smaczne, zdrowe posiłki

Informacje

Zapewniamy miejsca w grupach wiekowych tj.: dzieci 3 – letnie, dzieci 4 – letnie, dzieci 5 – letnie, dzieci 6 - letnie, które liczą do 25 osób. Kadrę pedagogiczną tworzą kreatywne nauczycielki posiadające pełne kwalifikacje zawodowe, zdobywające nowe doświadczenia pedagogiczne na różnego rodzaju studiach podyplomowych, kursach i warsztatach. Dbają o ciepłą, domową i rodziną atmosferę w przedszkolu. Nasze przedszkole oferuje Państwu swoje usługi 5 dni w tygodniu w godzinach 6:00 - 16:30.

W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN. Raz w tygodniu odbywają się warsztaty muzyczne prowadzone przez panią Dorotkę z cyklu "Spotkania z muzyką", są to zajęcia rytmiczne przy akompaniamencie pianina oraz z wykorzystaniem instrumentów. W przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka obcego – j. niemiecki.

Uczestniczymy w spotkaniach, przeglądach i imprezach przedszkolnych organizowanych w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Nasze przedszkole jest organizatorem „Miejskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych” dla dzieci w wieku przedszkolnym. Często gościmy w naszym przedszkolu aktorów teatru z Jeleniej Góry.

Uczestniczymy w programach:
    • Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków - "Mamo, tato wolę wodę!" – promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych - kontynuacja
    • Program adaptacji dziecka 3 – letniego
    • Program ekologiczny – "Kubusiowi przyjaciele natury" - kontynuacja
    • Program ekologiczny – segregacja odpadów
    • Programy profilaktyczne – "Akademia zdrowego przedszkolaka" oraz "Bezpieczna droga do przedszkola"
    • "Czyściuchowe przedszkole" – program edukacyjny zdrowotny (rozwijanie nawyków higienicznych) – organizowany przez firmę Rossmann
    • Aktywnie uczestniczymy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom"
    Współpracujemy z:
    • Przedszkolami na terenie miasta Zgorzelec
    • Szkołą Podstawową nr 5 w Zgorzelcu
    • Szkołą Muzyczną w Zgorzelcu